Ana sayfa » SAĞLIK » Anlaşma yapılması çağrısında bulundu
MANŞET SAĞLIK

Anlaşma yapılması çağrısında bulundu

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş yaptığı açıklamada, Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile SGK’nın acilen anlaşma yapması gerektiğini söyleyerek, “Perşembe günü Sağlık Bakanı ilimize gelecek. Kendisinden, halkımızı mağdur eden uygulamayla ilgili çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI İLİMİZE GELECEK, KONU KENDİSİNE AKTARILMALI

Anlaşma olmamasının halkı mağdur ettiğini ifade eden Başkan Ecevit Keleş, “Bilindiği üzere MHRS üzerinden randevu almanın oldukça zor olduğu ve bu kapsamda hastaların ise özel diş kliniklerine gitmek zorunda bırakılmıştır. Diğer ayrıntı ise bilindiği üzere tüm Diş Hekimlik Fakülteleri’nin SGK kapsamında olmasına rağmen Sakarya niçin mağdur edilerek SGK sözleşmesi bu güne kadar yapılmadı. Sağlık Bakanı’nın şehre geleceğini öğrendik. Perşembe günü öğleden sonra yapılacak olan il değerlendirme toplantısında konunun gündeme getirilerek çözüme kavuşturulması gerektiğini umarım görürler. Bunu da hatırlatmakta fayda var. Zaman kaybetmeden diş hekimliği fakültesi ile SGK anlaşması sağlanmalı” diye konuştu.

AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI YETERSİZ KALIYOR

Artan şehir nüfusu nedeniyle mevcut hastanenin yetersiz kaldığını ifade eden Keleş, “Üniversitemiz mevcut sisteme dahil edilmeli. Aksi halde artan nüfus nedeniyle halkımız mağdur olacaktır. Ağız ve diş sağlığı hizmeti aksayacak ve randevu süreli uzayacaktır. Halk hizmeti aylar sonra almak zorunda kalacaktır” dedi.

Add Comment

Click here to post a comment