Ana sayfa » BURSA » Anneler Günü Kermesi yaptılar
BURSA MANŞET

Anneler Günü Kermesi yaptılar

Orhangazi belediyesinin katkıları ile anneler günü programı kapsamında hazırlanan kermes Orhangazililerin beğenisine sunuldu.

9 Mayıs pazartesi günü saat 11:00’de yapılan kermes açılışına, Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Garnizon Komutanlığı Personel Kıdemli Başçavuş İsmail Bilgi, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Gültaş, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Ayça Gündüz, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür V. Mehmet Ali Koşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Orhangazililer katıldı.
Orhangazi Belediyesinin anneler günü etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin beğeniye sunulan kermes Orhangazi Belediyesi hanımlar lokali bahçesinde açıldı. Kermeste kadınların emeklerinden oluşan El işleri ve doğal gıda ürünleri beğeniye sunuldu. Beş gün sürecek kermes vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Kermesin açılışını yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın kurdele kesimi sırasında yaptığı açıklamada “Her zaman olduğu gibi el emeği göz nuru eserlerinizi, hatta şaheserlerinizi yine döktürmüşsünüz. Elinizin emeğine, gözünüzün nuruna sağlık.

Bugün anneler günü vesilesiyle buradayız. Nerede bir anne varsa, nerede bir kadın varsa, orada İyi niyet vardır, yetenek vardır, nezaket vardır, zarafet vardır. Bugün de burada, Bu kermes vesilesiyle sizlerin yeteneklerinizle birleştirdiğiniz nezaketinize ve zarafetinize şahitlik ediyoruz. Tekrardan elinizin emeğine, gözünüzün nuruna sağlık. Anneler günü vesilesiyle, değişik ortamlarda bütün kadınlarımızın anneler günlerini kutladım ama bugün kermes nedeniyle yine bu duygularımı dile getirmek istiyorum. Başta Şehit ve Gazi anneleri annelerimiz ve sevgili annem ve değerli eşim olmak üzere bütün annelerin Anneler Günlerini kutluyorum. Kermesimiz hayırlı olsun, elinize sağlık, emeğinize sağlık. “ dedi.

 

 

 

Add Comment

Click here to post a comment