Ana sayfa » SPOR » Bedava maç izleyenlere kötü haber
MANŞET SPOR

Bedava maç izleyenlere kötü haber

İnternet üzerinden bedava maç izleme devri bitmek üzere. TFF Başkanının kararıyla korsan yayın yapan sitelere erişim engeli getirilebilecek.

YAYINCILIKLA MÜCADELE İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Futbolda korsan yayıncılıkla mücadele için önemli bir adım atıldı. Yurt içi ve yurt dışındaki maçları internet üzerinden illegal yayınlayan sitelere erişim engeli cezası geliyor. Yayın hakkı olmadığı halde futbol maçlarını izleyicilere sunan uygulama ve siteleri takip etmek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bünyesinde yeni birimler kurulacak.

ERİŞİM ENGELİ GETİRİLECEK

Sözcü’nün haberine göre TBMM’ye sunulan yeni torba yasa teklifinde Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki futbol müsabakalarına ilişkin yayınları internet ortamında hukuka aykırı olarak kullanıma sunan internet sitelerinin internet trafiği bant genişliği yüzde 90 oranına kadar daraltılacak ya da bu sitelerin korsan yayınına erişim engeli getirilecek. Teknik olarak korsan yayına erişim engeli yapılamaması durumunda internet sitesinin tümüne yönelik erişim engeli uygulanacak. Bant daraltma ya da erişim engeline karar verme konusunda TFF Başkanı yetkili olacak.

Add Comment

Click here to post a comment