Ana sayfa » SİYASET » CHP’Lİ VEKİL ZEYBEK: AKP VASATLIĞIN İKTİDARIDIR
MANŞET SİYASET

CHP’Lİ VEKİL ZEYBEK: AKP VASATLIĞIN İKTİDARIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi  Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, KPSS’nin soruların çalınması sebebiyle iptal edilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Sınavın soruların çalındığı için değil, soruların çalındığının ortaya çıkması nedeniyle iptal edildiğine dikkat çeken Vekil Zeybek;”AKP döneminde hayatın hiçbir yerinde adalet yok.”dedi.

31 Temmuz Pazar günü 81 il merkezinde yapılan KPSS sınavındaki soruların başka yayınevi denemeleriyle aynı çıkmasının ardından ÖSYM başkanı görevden alınmış, DDK inceleme başlatmış ve hemen akabinde sınav iptal edilmişti. Soruların çalıntı olduğu konusuna ilişkin değerlendirmede bulunan Vekil binlerce gencin adaletsiz bir ortamda hayatlarını idame ettirmeye çalıştıklarını ifade ederek konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;“Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda yaşanan son soru skandalı göstermiştir ki, AKP iktidarında düzgün ve işleyen hiçbir kamu kurumu kalmamıştır. Yüzbinlerce gencin geleceğini şekillendirecek sınavları yapan bir kurum olan ÖSYM, AKP iktidarında iki büyük skandal ile gündeme geliyor. Milyonlarca çalışanın yaşam kalitesini belirleyecek ücretlerin baz alındığı verileri açıklayacak kurum olan TUİK ise gerçek veriler yerine sarayın kırpılmış verilerini yayınlamakta, sokaktan, pazardan bihaber veriler yayınlamaktadır. Yurtdışından tarım ürünü alarak büyüyeceğini sanan Tarım Bakanı, gözlerindeki ışıltı ile ekonomiyi düzelteceğini sanan Maliye Bakanı, sanayiciyi elindeki veriyi açıklamakla tehdit eden Merkez Bankası Başkanı, dünyaya haklılığımızı anlatamayan Dışişleri Bakanı, sanayi ve endüstri yerine laf üreten Sanayi Bakanı, turizm hedeflerini her yıl düşüren Turizm Bakanı, vatandaşın yargıya güvenini sağlayamayan Adalet Bakanı, yurtlarda gencecik öğrencilere sahip çıkamayan Gençlik ve Spor Bakanı, eğitimi bilimsellikten uzaklaştıran Milli Eğitim Bakanı, suçlamaların odağındaki İçişleri Bakanı, ülke tarihinin hiçbir döneminde böylesi bir kabine olaylara ve olgulara uzak kalmamıştır. Devlet geleneği ne yazık ki AKP’nin devri iktidarında tek bir adamın ihtiraslarına göre şekillenmektedir. Bu düzen, sandıkta değişecektir. Vatandaş bu düzenin adalet ile tekrar tesis edileceğine inanmakta ve seçim sandığını beklemektedir.

“AKP DÖNEMİNDE HAYATIN HİÇBİR ALANINDA ADALET YOK”

“Geçen yıl ağustos ayında 7 lira olan akaryakıtın, bu yıl 20 liradan fazla olması, iki bin lira olan kiralık dairenin en az on bin lira olmasını, patates ve soğanın kilosunun on lira olmasını, bu ülkenin vatandaşı hak etmiyor. AKP’nin yarattığı bu sistemde hiçbir alanda adalet yok, pazarda, markette, adliyede, işe alımda, ücretlerde adalet yok. Vatandaşın adalet arayışının farkındayız, bunun için dünden daha çok çalışıyoruz, gittiğimiz her yerde vatandaşın tek bir söylemi var “bizi bunlardan kurtarın, 2001 krizi bile bundan iyiydi”, Adalet’in toplumun her kesiminde ve hayatın her alanında gerekli olduğuna dair vurguyu CHP olarak yapmaya devam edeceğiz. Bu sebeple Türkiye’nin zaman kaybetmeye tahammülü yoktur, erken seçim tek çözümdür.”ifadelerini kullandı.

Add Comment

Click here to post a comment