Ana sayfa » SİYASET » CHP’li Yalım uyardı
SİYASET

CHP’li Yalım uyardı

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, yabancıya konut satışı ile ilgili açıklamada bulundu.

TÜİK konut satış istatistiklerine göre, 2020 genelinde 40 bin 812 adet olan yabancılara konut satışı 2021 Ocak-Ekim aylarında 43 bin 372’ye yükseldi. Yabancıya konut satışı 10 ayda 2020’nin tamamını geride bıraktı.

“BU İŞTE BİR TERSLİK YOK MU?”
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da yabancıya konut satışına ilişkin konuştu. CHP’li Yalım, “Türkiye’nin başı çektiği alanlara baktığımızda şu başlıklar arasında ilk 5’i ilk 10’u maşallah hiç kaptırmıyoruz. Ülkemiz, hapiste olan gazeteciler, kadına şiddet, yabancıya konut satışı, en pahalı konut satışlarında zirveye oynuyor. Ancak iş asgari ücrete geldi mi, emekli maaşına geldi mi, eğitime geldi mi burada ise diplerden yukarı başını kaldıramıyor. Sizce de bu işte bir terslik yok mu?” dedi.

“KİMSE EV ALAMAZ EV SATAMAZ HALE GELDİ”
CHP’li Yalım sözlerinin devamında, “AKP iktidarı ülkenin ekonomisini kişisel hırs ve çıkarları uğruna mahvetti. Bu çürümeyi toparlama adına ise hiçbir somut adım atmadı. 7’den 70’e toplumun her kesimine zarar verildi. Konut satışı ile ilgili konuda da aynı şekilde akıl almaz durumlar ortaya çıktı. İnsanlar ev alamaz, ev satamaz hale geldi. Çünkü fahiş fiyatlar ne ev sattırabiliyor ne ev aldırabiliyor. Tabi ev alanlar da yok değil. Kimler alıyor evleri? Yurt dışından gelen para babaları. Almanya’dan gelenler, Katar’dan gelenler, İran’dan gelenler, Suudi Arabistan’dan gelenler, Yemen’den gelenler ellerindeki paralarla istediği yerden istediği gibi ev alabiliyor. Türkiye’de doğup büyüyen, çalışan, emekli olan bir vatandaşımız hayatı boyunca alamayacağı evi yurt dışından gelen biri kolaylıkla alabiliyor. Hak mıdır bu? Değildir! O nedenle tüm sorunlar gibi bu sorunun da ortadan kalkması için ekonominin düze çıkması gerekiyor. Ekonomi de bu iktidar gitmeden düze çıkamaz. Parola belli. AKP’yi gönder, rahata er!” şeklinde konuştu.

Add Comment

Click here to post a comment