Ana sayfa » BURSA » ÇİĞDEM ÖZTÜRK:”Çocuklarınızın geleceği için varız”
BURSA MANŞET

ÇİĞDEM ÖZTÜRK:”Çocuklarınızın geleceği için varız”

Eğitimci Fatma Erim, Bursa’nın köklü eğitim kurumlarından olan USTA ELLER ANAOKULU Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ile okul öncesi eğitimin, çocuğun gelişimi üzerindeki etkisini konuştu.
Okul öncesi eğitimin çocuğun gelişimi, okula uyum sağlaması açısından hayati bir öneme sahip olduğunun altını çizen Çiğdem Öztürk, Usta Eller Anaokulu ile eğitime farklı bir anlam katmalarının ve çocukları adeta bir mücevher gibi işleyerek geleceğe hazırlamanın sırrını Eğitimci Fatma Erim’e anlattı.

USTA ELLER ANAOKULU’NUN DOĞUŞU

Eğitimci Fatma Erim’in Usta Eller Anaokulu’nu kurmaya nasıl karar verdiniz sorusu üzerine, okulun kuruluş hikâyesini anlatan Çiğdem Öztürk, ‘’Ben kendimi bildim bileli hep insanlığa faydam olsun istemişimdir. Bir eğitimci olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitiminde bizimde bir katkımız olsun düşüncesi ile Usta Eller Anaokulu’nu kurmaya karar verdim. Eğitimci olmamın yanı sıra anne olmam çocukları anlamam, onlarla bütünleşmem konusunda bana büyük avantaj sağladı. En önemlisi de bu işi çok seviyorum. Çocukları eğitmek, onların gelişimini izlemek, yarının büyüklerini yetiştirmek ve bunun verdiği mutluluk duygusu, inanın bana kelimelerle tarif edilemez. Gerek okuldayken, gerek okul dışındayken sürekli onları düşünüyorum. Dünyada ki eğitim tekniklerindeki değişime ayak uydurabilmek, dünyada ki eğitim sistemine entegre olabilmek, çocuklarımızı daha iyi yetiştirebilmek için okul olarak sürekli kendimizi yeniliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

EĞİTİM İNSANLIĞIN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Eğitimin dünyanın en önemli konusu olduğunu üstüne basa basa vurgulayan Çiğdem Öztürk, ‘’Bir anlamda geleceğin bireylerinin yetişmesinde önemli bir rol oynuyorsunuz. Bir bakıma dünyanın geleceğini de şekillendirmiş oluyorsunuz. Biz Usta Eller Anaokulu olarak, burada eğitim verdiğimiz çocuklarımızın yemesinden içmesine, oyun oynamalarına kadar her şeyine dikkat ediyoruz. Burada bütün yiyeceklerimiz organik. En önemlisi de doğayı onlara tanıtıyoruz. Bitkileri böcekleri öğreniyorlar.

 

USTA ELLER ANAOKULU’NUN FARKI

Bgazete muhabiri Fatma Erim’in, veliler neden sizi tercih etsin, sizin farkınız nedir sorusunu cevaplayan Çiğdem Öztürk, ‘’Bizim farkımız çocukları sadece çocuk olarak görmemek. Onları birey olarak kabul etmek, onların doğasını, içlerindeki güzelliği keşfetmek. Onları mutlu bir nesil olarak yetiştirmek. Kendini seven her şeyi sever mantığı ile öncelikle çocuklara kendini sevmeyi öğretmek. Kendileriyle barışık olmalarını öğretiyoruz. Hayvanları, bitkileri, doğayı sevmelerini sağlıyoruz. Çocuklar bizim vasıtamız ile kendilerini keşfetmiş oluyorlar. Örnek verecek olursak, çocuklarımıza çimlerin koparılmaması gerektiğini, onların canlı olduğunu hikâyeleştirerek anlatıyoruz. Bu şekilde çimleri de sevmiş oluyorlar. Bizim burada sporumuzda var. Kısacası burası sadece bir okul değil, burası bir eğitim üssü.

BAŞARIMIZIN SIRRI İŞİMİZİ ÇOK SEVMEK

Eğitimde tecrübe ve çocuğu anlamanın önemine vurgu yapan Çiğdem Öztürk, Usta Eller Anaokulu olarak en önemli özelliğimiz, eğitim vermeyi çok ama çok sevmemiz. Eğitimde sevmeden, kocaman bir yüreğiniz olmadan başarılı olamazsınız. Sevgi bütün kapıların anahtarını açan bir maymuncuk gibidir. Bizi en çok mutlu eden nokta ise çocuklarının gelişimine tanıklık eden velilerimizin yüzündeki memnuniyet ifadesi ile çocuklarımızın yüzündeki paha biçilemez tebessüm. Çocuğu için okul öncesi eğitim verecek kurum arayışında olan tüm velilerimizi Usta Eller Anaokulu’na bekliyoruz. Gelsinler kurumumuzu, eğitimci kadromuzu görsünler. Onlarında desteği ile çocuklarımızı geleceğe taşıyalım’’ dedi.

Add Comment

Click here to post a comment