Ana sayfa » Manşet » Fahrettin Koca: ‘100 Milyon Doz Hayırlı Olsun’
Manşet SAĞLIK

Fahrettin Koca: ‘100 Milyon Doz Hayırlı Olsun’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgınla mücadele sürecimiz açısından simge bir gün” olarak nitelendirdiği bugün önemli bir açıklama yapacağını belirtmişti.

Bakan Koca, açıklamasında 100 milyonuncu dozun yapıldığını söyledi.

Bakan Koca, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu:

“100 milyonuncu doz aşı Kocaeli Gebze’de bir hastanemizde yapıldı. 100 milyonuncu doz aşıyı olan 36 yaşındaki yurttaşımıza, aşıyı uygulayan hemşire arkadaşımıza, aşıdan sorumlu doktorumuza teşekkür ediyorum. 100 milyon doz ortak ve büyük bir başarının adıdır. 100 milyon doz için milyonlarca insan karar verdik, harekete geçtik.
100 milyon doz aşıda kararıyla, emeğiyle katkısı olan herkesi kutluyorum. Yeri geldiğinde yüksek yaylalara çıkan, aşı yapmak için tarlalara giden, aylarca dağ tepe demeden görev yapan sağlık çalışanı arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 100 milyon doz kendisi aşı olmakla kalmayıp daha fazlasını yapanların da başarısıdır.
Açıklamaları ve saygınlıklarıyla aşılama sürecinin güç kaynağı olan bilim insanlarımıza hürmetlerimi sunuyorum. Bilim Kurulumuzun öncülüğünden daima gurur duyuyoruz. Geldiğimiz nokta çok yüksek bir aşılanma hızının mümkün olduğunu gösteriyor. Bizler 84 milyon daha da güçlü bir dayanışmayı, birlik ruhun sağlayabiliriz. Bugün ortak hedefimiz olan toplum bağışıklığı için gücümüzü büyütme günüdür.”