Ana sayfa » Genel » İstanbul 280 bin faturayı askıdan aldı
Genel Manşet

İstanbul 280 bin faturayı askıdan aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen ‘Askıda Fatura’ projesine yardımseverlerin ilgisi artarak devam ediyor. Projenin hayata geçtiği Mayıs 2020 tarihinden itibaren ödenen fatura miktarı 280 bin faturaya karşılık gelen 41 milyon TL’ye ulaştı. İBB’nin Askıda Fatura ile başlattığı yardımlaşma dayanışması; ‘Aile Destek Paketi’, ‘Anne-Bebek Destek Paketi’ ve ‘Eğitim Destek Paket’leriyle kapsamını genişleterek, ihtiyaç sahiplerini hayırsever vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

‘Askıda Fatura’ projesi Türkiye’deki yardımseverlerin desteğiyle 41 Milyon TL’lik dev bir dayanışmaya dönüştü. Rakam her geçen gün daha da artarken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “İstanbul’da kimseyi darda bırakmayacağız” diyerek duyurduğu iyilik hareketine dünyanın da ilgisi sürüyor. Proje 6. Ödülünü ABD’den aldı.

İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, pandemi öncesinde sosyal yardım ihtiyacı duyan aile sayısının, altı kat artarak 250 bine ulaştığını belirtti. Özgüner, İBB adına ‘geleceğin dijital inovasyonu’ ödülünü aldı.