Ana sayfa » Köşe Yazıları » KAPALI KAPILAR ARDINDA
Köşe Yazıları

KAPALI KAPILAR ARDINDA

Türkiye Cumhuriyetinde Siyaset hiç bu kadar renkli olmamıştı. Siyasi fosiller tek tek çıkıp parti kuruyorlar. Hiç birinin başarısı ve duruşu yok, beklentileri herhangi bir ittifaka yanaşıp koltuk kapma mücadelesi. Dün Musul’da korkudan altına yapan sözde ona Elçimiz çıkmış parti kuruyor. Birde her gün televizyona çıkıyor kiminse bu televizyon artık. Dış Güçlerin kurdurdukları ufak tefek partileri saymıyorum. İki dilim kek var; Çok Babacan ve Bizim Davutunoğlu bunlar hangi konuda anlaşamadılar da ayrı parti kurdular ? Bu iki dilim kek bütün kekten ayrılırken neyi paylaşamadılar? MHP den ayrılan İYİ parti neyi paylaşamadı, şimdi Ümit Özdağ neyi paylaşamadı 14 milletvekili ile bölünmeye geldi. Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce bunlar neyin peşinde. Bu Parti kurucularının derdi nedir, yoksa Yüce Türk Milletinin yükselişini sağlayacak projeleri varda gizlimi tutuyorlar. Dünün Siyasi fosilleri ve Bürokratları bu Ülkeye çok şey kaybettirdi ,Tarikatlar ve Cemaatler bu Ülkeye çok şey kaybettirdi .Yeter artık özünüze Törenize dönün. Dünün Solcuları bugünün sanayicisi ,dünün mücahitleri bugünün müteahhit oldu yetmez mi bu Milleti yediğiniz yuttuğunuz ? Devlet için Millet için elinizi taşın altına koyun ve güzel şeyler yapın parti kuracağınıza fabrika kurun, okul kurun veya okulların seviyesini yükseltin, teşviklerin havada uçuştuğu Kızılay’daki paravan yerleri kaldırın gerçekten iş yapacakların önünü açın. Ne güzel söylemiş Atam Fatih Sultan Han ‘AKLI ÖLDÜRÜRSEN AHLAKTA ÖLÜR.AKIL VE AHLAK ÖLÜRSE MİLLET BÖLÜNÜR.KADI YI SATIN ALDIĞIN GÜN,ADALETİ ÖLDÜRDÜĞÜN GÜN, DEVLET DE ÖLÜR’ .
Devlet için çalışıp Devlet için ölecek insanların yetiştirilmesi elzemdir.

Bu konuda çalışmaların bir an önce başlatılması gerektir. Millileşme işte tamda burada öncülük etmektedir. Bütün etnik gruplarla Millileşme Seminerleri düzenlenmeli. Okullarda MİLLİ DEVLET dersi verilmeli ,Türk Devletleri ile birlikteliğin önemini hem siyasi hem iktisadi olarak bundan sonraki nesile aktarılması sağlanmalıdır.

Siyasi parti kurarak sadece kendi menfaatini düşünen insanlardan bu Millet bıkmıştır. Devlet Siyasetinin önümüzdeki 100 yıllık programlar halinde devamlılığı sağlanmalıdır. Siyasi Partilerin Devlet olmadığının izahatını şöyle verebiliriz bütün siyasi parti mensupları nasıl Devlet Memuru değilse Seçilmiş Milletvekilleri de Devlet Memuru değildir ve olamaz .Devlet memuru siyasi bir partiye üye olamaz ve vekil seçilemez. Bugünün sıkıntısı istifa edip seçimlere girmektir ve sonra iade edilmesidir, Bunun bir an önce kaldırılması Millileşme önündeki en büyük engeldir.

Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe.