Ana sayfa » GÜNDEM » Kütahya’da şehirler seramikle bağlanıyor
GÜNDEM

Kütahya’da şehirler seramikle bağlanıyor

Kütahya Belediyesi, Çanakkale Belediyesi, Avanos Belediyesi, Bilecik Belediyesi, Avrupa Seramik Şehirler Ağı Genel Sekreteri Guisseppe Olmeti ile bir araya gelerek Türkiye Seramik Şehirler Birliği (ATRCC) kurulması yönünde görüşme gerçekleştirdi.

5-8 Ekim tarihleri arasında Kütahya Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’nda Kütahya Belediyesinin girişimleriyle gündeme gelen Türkiye Seramik Şehirler Ağı (ATRCC) kurulum çalışmaları adına seramik şehirleri belediye başkanları ve ilgili birimlerin müdürleri bir araya geldi.

Temelleri Kütahya’da atılan Türkiye Seramik Şehirler Birliği Ağı (ATRCC) toplantısında Avrupa Seramik Şehirler Ağı Genel Sekreteri Giuseppe Olmeti, ilk ulusal ağı kuran ülke olarak İtalya Seramik Şehirler Ağı kazanımlarından söz etti. Olmeti, İtalya’da kurdukları ağın şehirler arasında kardeşlik bağını güçlendirdiği, işbirliğini artırdığını ve İtalyan seramiklerine ulusal kimlik kazandırdığını söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya ve Türkiye’deki birçok il seramik şehirler ağı kapsamında bir araya gelerek dünyaya açılmanın yolunu kolay bir hale getireceklerini ifade etti.

Toplantı sonunda; katılımcı tüm belediyelerin işbirliği ile Kütahya Belediyesi’nin sekretarya ve koordinasyonu sağlayacağı, Türkiye Belediyeler Birliği yasal altyapısına dayanarak, Türkiye’deki diğer şehirlerin istedikleri zaman katılabilecekleri oluşuma, AEUCC isim ve logo kullanım hakkı verileceği, Türkiye Seramik Şehirler Ağı  ATRCC’ nin kurulmasına karar verildi.

Add Comment

Click here to post a comment