Ana sayfa » GÜNDEM » Metaverse evreni, sektörü hareketlendirmeye başladı
GÜNDEM

Metaverse evreni, sektörü hareketlendirmeye başladı

Metaverse evreni, giyimden zücaciyeye dekorasyondan eğitime kadar birçok sektörü hareketlendirmeye başladı. Metaverse evreni ile birlikte değişen dinamiklerin, dijital pazarlamaya yatırımın 3’e katlayacağını belirten Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, “Araştırmalara göre 2023’te artırılmış gerçeklik pazarı 18 milyar doları aşacak ve dünya nüfusunun yüzde 25’i artırılmış gerçeklik kullanıcısı olacak. Bu yüzden şirketler dijital dünyanın getirdiği mecburiyetlere hızlıca adapte olmalı” dedi.

 

Dijital dünyaya farklı bir boyut getirecek olan  Metaverse evreni ve pazarlama ile ilgili  Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, açıklama yaptı. “Metaverse evreni dijital pazarlamada da seçenekleri artıracak ve gerçek dünyanın billboardları dijital mecralarda asılacak” diyen Kaplan,Büyümenin anahtarı olan dijital pazarlamaya yatırımlar önem kazanacak ve dijitale yatırım yapmayan şirketler zamanla kaybolacak” ifadelerini kullandı.

Dijitaleşmenin Metaverse ile hayatımızın odak noktası haline geleceğini ve  dijital pazarlama yatırımlarının 3’e katlayacağını belirten Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, “Pazarlama, dijitale olan evrimini devam ettiriyor. Metaverse evreninin hayatımıza girmesiyle dijital pazarlama sektöründe de önemli hareketlenmelere yol açacak.

Gerçek dünyanın reklam seçenekleri dijital dünyaya taşınacak ve dijital pazarlamada seçenekler artacak. Örneğin, dijital pazarlama ile ambalajlar görünür olacak. Gerçek dünyadan sanala promosyon çalışmalarını göreceğiz. Açık hava reklamcılığı dijitale taşınacak ve dijital dünyada billboardlar göreceğiz. Dijital pazarlamada içerikler ve görseller ön planda olacak ”dedi.

Add Comment

Click here to post a comment