Ana sayfa » ÖNERİLER » Tanrılar Okulu – Stefano D’anna
Manşet ÖNERİLER

Tanrılar Okulu – Stefano D’anna

Merhaba Sevgili Okurlar,

Bugün sizleri sadece içsel yolcuğunuzu tamamlayabildiğinizde mezun olabileceğiniz bir okulla tanıştırmak istiyorum.

Tanrılar Okulu…

Tanrılar okulu o bildiğimiz klişe kişisel gelişim kitaplarından değil. Yani size ” sevgi içimizde ” , ” enerjini topla ! “, gibi bilindik cümleler kurmuyor ama, evet bu kitaba kısmen de olsa bir kişisel gelişim kitabı diyebiliriz. Yazar Stefano D’anna kendi kişisel yolculuğunda bizleri de yanına katarak Dreamer’ la tanışmamızı sağlıyor. Bu kitap ” bir harita ve bir kaçış planıdır ” diyerek de ilk cümleden niyetini ortaya koyuyor.

Mea Culpa : Her şeyin sebebi sensin !

Dreamer kitapta yazarın karşısına çıkan bir yol gösterici. Amacı kahramanımızın kendi bireysel devrimini yaparak, dışarıyı değil kendi içini fethetmesine rehberlik etmek. Kitabın en önemli mottosu ” Dünya sen böyle olduğun için böyle ! Kendini değiştirirsen dünya da değişir. ”

Dreamer aynı zamanda geçmiş ve geleceği bir yansıma olduğunu , gerçeğin sadece içinde yaşadığımız ” şu an ” olduğuna da sürekli vurgu yapıyor.

Kitap yer yer tekrara düşse de, okuyucuyu – en azından beni – derin sorgulamalara ve müthiş bir iç huzura kavuşturuyor.

Yazarımız Stefano D’anna İstanbul’da yaptığı bir söyleşide : ” İstiklal Marşınıza bakın. Çocuklarınıza korkusuzluğu öğretin. Marşınız ” Korkma ! ” diye başlıyor. İşte bu mesaja bakın ve düşünüyorum öyleyse varım  diyenlerin arasına katılın. ” demiş.

Kitabı okuyunca gerçekten – eğer doğru zamandaysanız – kendinizle baş başa uzuuuun bir sohbet ediyorsunuz. ” Neden her terslik beni buluyor ? Bu adamlar / kadınlar da hep benim karşıma çıkar zaten. ” gibi cümleleri kurarken bir kez daha düşünüyorsunuz.

Umarım bu kitaba doğru zamanda ulaşırsınız , baktınız sevmediniz , gitmiyor henüz zamanı gelmemiştir. Bırakın beklesin. Doğru zamanda yollarınız zaten kesişir.

Sevgiyle …

 

 Kitaptan birkaç alıntı:

” Hep aynı olaylarla karşılaşıyorsun, çünkü sende hiçbir şey değişmiyor. Benzer benzeri çeker…” 
” Kazanmak demek , kişinin kendisini yenmesi , şüphelerin , korkuların ve bilgisizliğin üstesinden gelmesi demektir. ” 
” İnsan sadece şimdide ölümsüz olabilir ve ” şimdi ” sonsuzdur ! ” 
” Tüm olasılıklar “Şimdi’nin” içinde saklıdır. ” 
“Gerçekleri ne dışarıda, ne de başkalarının gözlerinde ara. Kendi kendine cesaret taslama. Gerçek cesaret , kişinin kendi yalanı üzerinde kazandığı bir zaferdir … “

Yazar : Mübeccel AA